Ana Sayfa / AKSA / AKSA AKRİLİK (AKSA) HİSSE YORUM

AKSA AKRİLİK (AKSA) HİSSE YORUM

Ara analizlerle sürekli takibimizde olan aksa hissesinde teknik ve temel değerlerdeki güncellemelerime  devam ediyorum. Hissenin hikayesini daha önce paylaşmıştım. Dileyen burdan ulaşabilir.

4 Nisan’da 1.10 TL brüt temettü dağıtan hisse, temettü yatırımcılarına harika bir temettü ikramiyesi verdi. Kapasite azaltımını da durduran şirket toparlanma evresinde.

Önce teknik detaylara bir bakalım.

AKSA AKRİLİK (AKSA) HİSSE TEKNİK DETAY 14.04.2019

Düşen trend eğilimini kıran hisse yükseliş hevesini sürdürüyor. Yatay destek/direnç çizgisinde kümelenen fiyat hareketleri var. 9.75 kısa vadede hedefli takibe devam. Kötü senaryoda (Bist’in durumu hala muaallakta) 8.30’lu seviyelere çekilme durumu olabilir.

AKSA AKRİLİK TEMEL DEĞERLEME

Aksa Akrilik hisse senedinde yabancı oranı toparlanıyor. 2018 sonlarında yaptığım analizde bu oran daha düşük duruyor olabilir. Ama borsamız genelindeki son düşüş dalgasında çıkan yabancı payını hesaba katmakta fayda var.

Aksa için yine bana göre dikkat çeken önemli bir rasyo PD/DD oranı. Şirketin stratejik ve önemli bir konumu/geleceği olduğunu düşünürsek bana göre çok çok ucuz seviyelerde.

Hissenin bilanço açıklama tarihlerini de buraya ekleyeyim.

Aksa analizlerim önümüzdeki aylarda da devam edecek.

Düşüncelerinizi bana iletebilirsiniz. Görüşmek dileğiyle. Bol kazançlı yatırımlar.

Hakkında Borsa Kafası

Amacım gerek yatırım konusunda gerek tasarruf konusunda bugüne kadar öğrendiklerimi ve bundan sonra öğreneceklerimi paylaşmak ve okuyucuyla birlikte kendimi geliştirmektir.

Bu habere de bakabilirisiniz

GENTS Gentaş Hisse Senedi Analiz Yorum

Borsa İstanbul’da hisse fiyatı ucuz kalmış hisselerle ilgili bir yazı dizisi hazırlıyorum. Takip edebildiklerimi ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir