Ana Sayfa / Hisse Yorumları / THYAO / TÜRK HAVA YOLLARI HİSSE SENEDİ ANALİZ

THYAO / TÜRK HAVA YOLLARI HİSSE SENEDİ ANALİZ

Türk Hava Yolları THYAO hisse senedinde neler oluyor? THYAO neden bu kadar düşüyor? Beklentilerin yüksek olduğu hissede, özellikle yaz turizminin ülkemiz adına yükselişi ve petroldeki düşüşün hisseye olumlu yansıyacağı ümitlerinin arttığı bu dönemde hisse her geçen gün daha fazla düşüşe geçiyor.

Öte yandan yüksek dolar açığının da olduğu hissede yatıırmda haklı bir endişe içinde.

Türk Hava Yolları THYAO hisse analizi en son Mart 2019’da yapmışım. Ve 14.10 önemli destek noktası olarak teknik çizimde bulunmuşum. Nihayetinde hisse bu seviyelerde dalgalanmış, fakat tutunamamış. Güncel teknik görünüme bakalım/yorumlayalım istedim.

THYAO TEKNİK ANALİZ

THYAO hissesi daha düşer mi? Yaklaşık 300 günlük barları kapsayan bir kanalımız mevcut. önce bu kanaldan çıkmayı başarmalı hisse. Eğer bu kanala sadık kalacak olursa hissede 9’lu rakamları görmemiz şaşırtıcı olmaz. bu birinci notumuz olsun.

İkinci notumuz ise RSI göstergesi. Bu gösterge aşırı satım bölgesinde ve hissede “en azından tepkisel de olsa” bir yükselme tepkisini bekleyebileceğimiz noktalarda.

Bu olası tepkisel yukarı atağın “tepki” mahiyetinde kalmaması durumunda:

12.10 kısa vadeli hedeftir.

Eğer ki düşüşe devam edecek olursa günlükte 11.80 noktası destek noktamız.

Türk Hava Yolları hisse yabancı oranı

Geçen sene yani 2018 20 Ağustos tarihinde yabancı oranı % 61 seviyelerinde olan Türk Hava Yolları hisse senedi, 23 Ağustos 2019 itibariyle % 39 seviyelerindedir. Bu ciddi yabancı satışı nerde durur, nasıl durur, THYAO hissesindeki bu yabancı satışının sebebi nedir? bunlar üzerinde yoğunlaşmakta fayda var, eğer ki bu hisseyi uzun vadeli! olarak biriktirmeyi düşünüyorsanız.

Uzun vade kavramı olaylara bakışımızı yanlış yönlendirir. Çünkü uzun vadede hepimiz ölmüş olacağız…John Maynard Keynes

Hakkında Borsa Kafası

Amacım gerek yatırım konusunda gerek tasarruf konusunda bugüne kadar öğrendiklerimi ve bundan sonra öğreneceklerimi paylaşmak ve okuyucuyla birlikte kendimi geliştirmektir.

Bu habere de bakabilirisiniz

GENTS Gentaş Hisse Senedi Analiz Yorum

Borsa İstanbul’da hisse fiyatı ucuz kalmış hisselerle ilgili bir yazı dizisi hazırlıyorum. Takip edebildiklerimi ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir