KARSN Hisse Yorumları | Karsan Otomotiv Hisse haber ve Analizleri
Dolar 32,7682
Euro 35,0901
Altın 2.459,44
BİST 10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Açık
İstanbul
31°C
Açık
Pts 30°C
Sal 30°C
Çar 30°C
Per 29°C

KARSN Hisse Yorumları | Karsan Otomotiv Hisse haber ve Analizleri

KARSN Hisse Yorumları | Karsan Otomotiv Hisse haber ve Analizleri
6 Mayıs 2021 13:00 | Son Güncellenme: 20 Nisan 2023 11:12
21.405

KARSN Hisse Yorumları ve KARSAN Haberleri

Bu sayfada KARSN Hisse Yorumları, Karsan Otomotiv hisse senedi ile ilgili yorumlar, teknik analiz, destek – direnç noktaları ve haberler, gelişmeler, duyurular, bilanço ve KAP bildirimlerini bulacaksınız.


KARSN Hisse Teknik Analiz

KARSAN HİSSE ANALİZ TALEPLERİNİZ YORUMDA BELİRTİNİZ.

KARSAN şirket haber ve bilanço yorumları ayrıca aşağıda paylaşılmıştır.


KARSAN HABERLERİ BİLANÇOLARI

Karsan şirketinin 20020-2021 yılı arşiv haberleri ve bilançoları aşağıdadır.

KARSAN hisseleri VİOP işlemlerine açılıyor

21/04/2021 Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda AEFES, ALKIM, ECILC, HEKTS, IPEKE, ISFIN, ISGYO, KARSN, MPARK, ODAS, SKBNK, TRGYO ve TURSG paylarına dayalı Vadeli İşlem Sözleşmeleri bugün işleme açılacak.

KARSAN Ukrayna Fuarında

19/04/2021– Karsan, Ukrayna’nın Kharkiv kentinde düzenlenen Uluslararası Mintrans Forum’a Atak Electric ile dizel Atak ve Jest modelleriyle katıldı. Karsan’dan yapılan açıklamaya göre, belediye altyapıları, kentsel gelişim ve konfor konularının masaya yatırıldığı uluslararası forumda Karsan, Kharkiv Belediyesi’nin altyapısal gelişimine yönelik desteği kapsayan bir iş birliği sözleşmesine de imza attı. Sözleşme kapsamında Karsan’ın, Kharkiv ulaşım altyapısının iyileştirilmesinde rol oynaması ve Karsan ürün ailesinin kentin ulaşım ağında yer alması hedefleniyor. Karsan Üst Yöneticisi (CEO) Okan Baş da Kharkiv şehrinde bulunmaktan ve kent belediyesiyle iş birliği anlaşmasına imza atmaktan duydukları mutluluğu aktararak; 6 metre sınıfındaki Jest ve 8 metre sınıfındaki Atak araçlarımızın, kentin değişen anlık trafik koşullarında, hem performansları hem de tasarruflu kullanımlarıyla optimum katkıyı sağlayacağına inanıyoruz. Bu kapsamda Ukrayna iş ortağımız MDG ile 150 adet Jest ve Atak aracını, temmuz ayından başlayarak ekim ayına kadar teslim edilecek şekilde anlaştık. İlerleyen dönemde Ukrayna pazarındaki potansiyele bağlı olarak Kharkiv’de üretim yatırımı yapma konusunu ise detaylı olarak değerlendiriyoruz.” dedi. Kaynak: AA

Silcolux tarafından Mustafa Levent Göktaş’a HİSSE DEVRİ

22/02/2021- Silcolux tarafından 7.736.700 adet pay Mustafa Levent Göktaş’a devredilirken, Mustafa Levent Göktaş’ın şirket sermayesindeki payı %28,56’ya yükseldi.

Karsan ABD Posta Aracı İhalesinde

24/002/2021- Şirketin ABD Posta Servisi’nin Yeni Nesil Dağıtım Aracı Alım Süreci ihalesine Morgan Olson ile birlikte üretim için fiyat teklif vermesi sonrasında, ihale mercii tarafından yapılan bildirim ile ABD Posta Servisi’nin Yeni Nesil Dağıtım Aracı Alım Süreci ihalesini şirketin kazanamadığı açıklandı.

10/08/2020- Mahindra & Mahindra’nın şirketin de yer aldığı ABD posta aracı ihalesinden çekildiği medyada yer aldı.

16/07/2020 Şirket tarafından, ABD Posta Servisi’nin Yeni Nesil Dağıtım Aracı Alım Süreci kapsamında üretim için fiyat teklifinin verildiği açıklandı.

Temmuz başında şirket ihale süreci ile ilgili dedikodulara yanıt vermek istemiş ve bir açıklama yapmıştı. >>

02/07/2020 Basında yer alan Şirketin de katılımcısı olduğu “ABD Posta Servisi Yeni Nesil Dağıtım Aracı İhalesi”nin ABD Başkanlık seçimleri sonrasına kaldığı haberinin gerçeği yansıtmadığı, ihaleye yönelik olarak üretim için fiyat teklifi verme süresinin 14 Temmuz 2020 tarihine ertelendiği, ihale mercii tarafından ihalenin ABD Başkanlık seçimleri sonrasına ertelendiğine ilişkin herhangi bir bildirim yapılmadığı açıklandı.

KARSAN Ankara Büyükşehir Belediyesi Ego Otobüs İşletme ihalesinde

26/04/2021- Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ego Genel Müdürlüğü Otobüs İşletme Dairesi Başkanlığı’nın açmış olduğu otobüs ihalesini başka firmanın kazandığı açıklandı.

09/04/2021- Şirketin Şubat ayında Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ego Genel Müdürlüğü Otobüs İşletme Dairesi Başkanlığı’nın açmış olduğu otobüs ihalesine katılım sağlandığının açıklanması kapsamında, ihalenin birinci aşaması için sunulan teknik dosyanın ihale mercii tarafından kabul edilmesi sonucunda şirketin ihalenin ikinci aşamasında 163 adet körüklü ve 91 adet solo olmak üzere toplam 254 adet CNG yakıtlı otobüs için teklifini sunduğu açıklandı.

17/02/2021– Şirket tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ego Genel Müdürlüğü Otobüs İşletme Dairesi Başkanlığı’nın açmış olduğu iki aşamadan oluşan ihaleye teklif verildiği açıklandı.

KARSAN ve SPK DAVASI

15/02/2021– SPK tarafından şirket aleyhine verilen idari işlemin yürütmesinin durdurulması kararında SPK’nın temyiz talebinin reddedilmesi ve SPK tarafından verilen karara karşı düzeltme yoluna gidildiği açıklanması sonrasında SPK’nın karar düzeltme talebinin reddedildiği açıklandı.

Karsan Otomotiv KARSN 2020 4. çeyrek bilanço yorum

Ziraat Yatırım Notu

Şirket 4Ç2020’de 14mn TL ana ortaklık net dönem karı açıklamıştır.

Bir önceki yılın aynı döneminde 2,4mn TL ana ortaklık net dönem zararı kaydedilmişti. Satış gelirleri 4Ç2020’de bir önceki yılın aynı dönemine göre %6,9 oranında artarak 569,8mn TL’ye ulaşan Şirket’in brüt karı ise satış maliyetindeki düşüşe bağlı olarak  %114,2 oranında artarak 210mn TL’ye yükselmiştir. Diğer taraftan operasyonel giderler aynı dönemde %91,5 oranında artarken, diğer faaliyetlerden ise 4Ç2019’da kaydedilen 53,4mn TL’lik gelire karşın 4Ç2020’de 42,2mn TL gider kaydedilmiştir. Böylece faaliyet karı bir önceki yılın aynı dönemine göre 4Ç2020’de %14 oranında azalarak 99,8mn TL olarak gerçekleşmiştir.  Finansman giderleri ise 4Ç2020’de %56 oranında azalarak 50,2mn TL’ye gerilemiş ve dönem karına olumlu katkı sağlamıştır. 31mn TL’lik vergi gideri sonrası ana ortaklık net dönem karı 14mn TL olarak gerçekleşmiştir.

Son çeyrek kar rakamıyla birlikte Karsan 2020 yılında 20,3mn TL ana ortaklık net dönem karı kaydetmiştir. Şirket 2019 yılında 18mn TL ana ortaklık net dönem karı açıklamıştı.

Ayrıca, Şirket Yönetim Kurulu kar dağıtımı yapılmamasını Genel Kurul’un onayına sunulmasına karar vermiştir.

Karsan Otomotiv (KARSN) %100 elektrikli ve sürücüsüz otobüsü Otonom Atak Electric’in tanıtımını gerçekleştirdi

01/02/2022  Karsan, Adastec işbirliğinde geliştirdiği %100 elektrikli ve sürücüsüz otobüsü Otonom Atak Electric’in tanıtımını gerçekleştirdi. Açıklamaya göre, söz konusu otonom araç 8,3 metrelik boyuta, 52 kişinin üzerinde yolcu kapasitesine ve 300 km’lik menzile sahip.

Şirketin, Adastec iş birliğinde geliştirilen ve Şirketin kendi markasıyla pazara sunulacak olan, %100 elektrikli ve sürücüsüz otobüsü Otonom Atak Electric’in Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımı ile gerçekleşen etkinlikte tanıtıldığı açıklandı.

KARSAN Kocaeli Büyükşehir Belediye İhale Haberleri

0/02/2021- Şirketin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin açmış olduğu otobüs ihalesine, şirketin 70 adet solo (en az 12 metre) ve 30 adet körüklü (en az 18 metre) CNG yakıtlı otobüsler için verdiği teklifinin ekonomik açıdan en avantajlı teklif olduğunun açıklanması kapsamında, ihaleye ilişkin olarak ihale katılımcısı bir Şirketin Kamu İhale Kurumu’na (KİK) itirazen şikayet başvurusunda bulunması üzerine, KİK tarafından yapılan inceleme sonucunda, itiraza konu olan mevzuata aykırılıkların düzeltici işlemle giderilebilecek nitelikte olduğuna ve söz konusu aykırılıkların mevzuata uygun olarak yeniden gerçekleştirilmesi gerektiğine karar verildiği, Şirket tarafından söz konusu KİK kararına karşı yürütmeyi durdurma talepli olarak iptal davası açıldığının belirtilmesi sonrasında, KİK’in ilgili kararı gereğince ihale merciinin yapmış olduğu değerlendirmenin sonucu olarak, Şirketin iletmiş olduğu teklifin ekonomik olarak en avantajlı ikinci teklif olduğunun Şirkete iletildiği ve Şirketin gerekli hukuki yollara başvurulacağı açıklandı.

01/02/2021 Şirket 15 Ekim 2020 tarihinde katılım göstermiş olduğu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın açmış olduğu otobüs ihalesinde, ihale mercii tarafından yapılan inceleme sonucunda iletmiş olduğu teklifin ekonomik açıdan en avantajlı teklif olduğunu 12 Kasım 2020’de duyurmuştu. Söz konusu ihaleye ilişkin olarak ihale katılımcısı bir Şirketin Kamu İhale Kurumu’na (KİK) itirazen şikayet başvurusunda bulunması üzerine, KİK tarafından yapılan inceleme sonucunda, itiraza konu olan mevzuata aykırılıkların düzeltici işlemle giderilebilecek nitelikte olduğuna ve söz konusu aykırılıkların mevzuata uygun olarak yeniden gerçekleştirilmesi gerektiğine karar verildiği öğrenilmiş olup, Karsan tarafından söz konusu KİK kararına karşı yürütmeyi durdurma talepli olarak iptal davası açılmıştır.

12/11/2020 Şirket Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın açmış olduğu otobüs ihalesine 15 Ekim 2020 tarihinde katılım göstermiş olup, Şirketin 70 adet solo (en az 12 metre) ve 30 adet körüklü (en az 18 metre) CNG yakıtlı otobüsler için verdiği teklifinin ekonomik açıdan en avantajlı teklif olduğu ihale mercii tarafından yapılan inceleme sonucunda şirkete bildirilmiştir. 5 yıl süre ile garanti ve bakım onarım işlemlerinin de üstlenildiği söz konusu ihaleye ilişkin süreç devam etmekte olup, gelişmeler kamuoyu ve yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır.

15/10/2020 Şirketin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan 3 bölümden oluşan ihalenin  2 bölümüne katılmaya karar verdiği, 70 adet solo ve 30 adet körüklü CNG yakıtlı Otobüs ihalesi ile 2 adet dizel yakıtlı uzun yol otobüsü ihalesine teklif vermek üzere katılım sağladığı, CNG yakıtlı otobüslerin 5 yıl ve dizel yakıtlı otobüslerin ise 2 yıl süre ile garanti ve bakım onarım işlemlerinin de üstlenildiği  ihaleye en iyi ikinci teklifin verildiği açıklandı.

KARSN kayıtlı sermaye tavanını artırıyor

22/03/2021- Şirket kayıtlı sermaye tavanının 900 milyon TL’den 1,5 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru Ticaret Bakanlığı tarafından da onaylandı.

08/03/2021-  Şirket kayıtlı sermaye tavanının 900 milyon TL’den 1,5 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

05/02/2021- Şirket kayıtlı sermaye tavanının 900 milyon TL’den 1,5 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

25/01/2020– Şirket kayıtlı sermaye tavanının 900 milyon TL’den 1,5 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

Kayıtlı sermaye tavanı artırımı nedir? hisseyi nasıl etkiler?

KARSAN Timisoara Belediyesi ihalesinde

Aralık 2020– Şirket tarafından Timisoara Belediyesi’nin şehir içi toplu ulaşım hizmetlerinde kullanılmak üzere Romanya Bölgesel Kalkınma ve Kamu Yönetimi Bakanlığı tarafından açılan, 44 adet 18 metre uzunluğunda elektrikli belediye otobüsü alımı ihalesine teklif verildiği açıklandı.

Karsan Otomotiv KARSN 2020 3. Çeyrek bilanço yorum

Ziraat Yatırım Notu

Şirket 3Ç2020’de 10,3mn TL ana ortaklık net dönem karı kaydetmiştir. Bir önceki yılın aynı döneminde Karsan 12,1mn TL ana ortaklık net dönem karı açıklamıştı. Satış gelirleri üçüncü çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre %9,1 oranında artan şirketin maliyetleri ise %0,9 oranında azalmış ve buna bağlı olarak da brüt kar %63,9 oranında artarak 104,1mn TL olarak gerçekleşmiştir. Aynı dönemde operasyonel giderler %19,4 oranında artarken, diğer faaliyetlerden gelirler ise 134,5mn TL’yi göstermiştir. Böylece faaliyet karı 229,9mn TL olarak gerçekleşmiştir. 3Ç2019’daki faaliyet zararı 4,5mn TL idi. Yatırım faaliyetlerinden 1,6mn TL gelir kaydedilmiştir. 218,7mn TL’lik (3Ç2019 4,5mn TL finansman geliri) finansman gideri sonrasında vergi öncesi kar 12,8mn TL olurken, ana ortaklık net dönem karı da 10,3mn TL olarak gerçekleşmiştir.

Üçüncü çeyrek kar rakamıyla birlikte şirketin Ocak-Eylül dönemi ana ortaklık net dönem karı 6,3mn TL olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yılın aynı döneminde 20,4mn TL ana ortaklık net dönem karı kaydedilmişti.

KARSN KARSAN Mersin Büyükşehir Belediyesine teklif verdi

20/10/2020 Mersin Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Hizmetlerinde Kullanılmak Üzere Çevre Dostu CNG Yakıtlı 63 Adet 12 Metre ve CNG Yakıtlı 10 Adet 18 Metre Otobüs Satın Alınma İşi ihalesinin kazanıldığı açıklandı.

26/07/2020 Mersin Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Hizmetlerinde Kullanılmak Üzere Çevre Dostu CNG Yakıtlı 63 Adet 12 Metre ve CNG Yakıtlı 10 Adet 18 MetreOtobüs Satın Alınma İşi ihalesi’ne teklif verilmesi için teklif verildiği açıklandı.

KARSN Bulgaristan İhalesini kazandı

05/10/2020- Şirketin Bulgaristan’ın Çevreci Büyük Otobüs İhalesini kazandığı medyada yer aldı.

Ayrıca

şirket 728 gün vadeli 22,6 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi.

KARSAN Almanya’da yedek parça deposu açacak

31/08/2020

Şirketin, Almanya Nürnberg’de yedek parça deposu açacağı medyada yer aldı.

Karsan Laboratuvar kuruyor

Karsan Elektrikli Araçlar Teknoloji Laboratuvarı Kuruyor

Karsan Laboratuvar kuruyor.

KARSN Hisselerine Tedbir

17/08/2020- VBTS kapsamında şirket paylarına 1 Eylül’e kadar brüt takas tedbiri getirilirken, mevcut durumda paylarda SPK kararı gereği açığa satış yasağı bulunmakta.

Karsan Otomotiv KARSN 2020 2. çeyrek bilanço yorum

Ziraat Yatırım Notu

Şirket 2Ç2020’de 4,4mn TL ana ortaklık net dönem karı kaydetmiştir. Bir önceki yılın aynı döneminde Karsan 40,2mn TL ana ortaklık net dönem karı açıklamıştı. Satış gelirleri ikinci çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre %31 oranında azalan şirketin maliyetleri ise %35,2 oranında azalmış ve buna bağlı olarak da brüt kar sadece %8,7 oranında azalarak 79,2mn TL olarak gerçekleşmiştir. Aynı dönemde operasyonel giderler %15,7 oranında azalırken, diğer faaliyetlerden gelirler ise 22,4mn TL’den 52,7mn TL’ye yükselmiştir. Böylece faaliyet karı %36,3 oranında artarak 105,6mn TL’ye yükselmiştir. Diğer taraftan şirket 2Ç2019’daki 80mn TL’lik yatırım faaliyetlerinden gelire karşın, 2Ç2020’de 50bin TL gider kaydetmesi dönem karındaki düşüşte ana etken olmuştur.  99,2mn TL’lik (2Ç2019 94,4mn TL) finansman gideri sonrasında vergi öncesi kar 6,3mn TL olurken, ana ortaklık net dönem karı da 4,4mn TL olarak gerçekleşmiştir. İkinci çeyrek kar rakamına karşın ilk çeyrek zarar rakamının etkisiyle Ocak-Haziran döneminde 4mn TL’lik ana ortaklık net dönem zararı oluşmuştur. Bir önceki yılın aynı döneminde 8,3mn TL ana ortaklık net dönem karı kaydedilmişti.

KARSAN şirket satış haberlerini yalanladı

01/10/2020

Basında yer alan şirketin hakim ortağının değiştiğine yönelik izlenimlerin gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

29/07/2020

Şirket tarafından haber merkezlerinde şirketin satılacağına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

Karsan’dan üretime ara

23/07/2020

Planlı yıllık izin ve bakım-onarım çalışmaları nedeniyle Hasanağa OSB fabrikasında 4 -17 Ağustos, Bursa OSB fabrikasında ise 4 – 10 Ağustos tarihleri arasında üretime ara verileceği açıklandı.

KARSN Karsan’dan 12,6 Milyon Euro’luk teslimat

22/07/2020

Şirket ile IIA arasındaki Tesis Kullanım Sözleşmesi kapsamında, farklı müşteriler için ayrı ayrı zamanlarda Şirkete 48,5 milyon euro tutarında yeni tam ve yarı mamul otobüs üretim siparişinde bulunulduğu, siparişlerin 12,6 milyon euroluk kısmının teslim edildiği açıklandı.

KARSN Karsan İzmir Büyükşehir belediyesine Teklif Verdi

24/08/2020 İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Eshot Genel Müdürlüğü tarafından açılan “170 Adet Solo Tip Dizel Otobüs ve 134 Adet Körüklü Tip  Dizel Otobüs Alımı” ihalesi kapsamında, ihalenin en düşük fiyat teklifi veren katılımcı lehine sonuçlandığı açıklandı.

12/06/2020 Şirketin, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Eshot Genel Müdürlüğü tarafından açılan “170 Adet Solo Tip Dizel Otobüs ve 134 Adet Körüklü Tip  Dizel Otobüs Alımı” ihalesine teklif verdiği açıklandı.

KARSAN’dan Portekize Elektrikli Minibüs Atağı

27/05/2020

Karsan, Portekiz’in Coimbra şehri için düzenlenen toplu taşıma ihalesini kazandı. 9 adet Jest Electric aracını ülkeye teslim edecek.

2019 yılında aynışehir için 2 adet otobüs satışı daha yapan şirket, Avrupa pazarında bu alanda büyüme gayretinde.

KARSAN Elektrikli Otobüs İşini Büyütüyor

23/06/2020

Basında yer alan Şirketin de katılımcısı olduğu “ABD Posta Servisi Yeni Nesil Dağıtım Aracı İhalesi”nin ABD Başkanlık seçimleri sonrasına kaldığı haberinin gerçeği yansıtmadığı, ihaleye yönelik olarak üretim için fiyat teklifi verme süresinin 14 Temmuz 2020 tarihine ertelendiği, ihale mercii tarafından ihalenin ABD Başkanlık seçimleri sonrasına ertelendiğine ilişkin herhangi bir bildirim yapılmadığı açıklandı.

Şirket daha önce bu konuda başvuru yapıldığını açıklamıştı. >>

26/05/2020

Karsan elektrikli otobüs pazarında etkinliğini artırma peşinde.

Bu amaçla Bozankaya Otomotiv’in geliştirmiş olduğu ve tüm haklarına sahip olduğu 10,5 m., 12 m., 18 m. ve 25 m. elektrikli Otobüslere ait marka hakları ayrı kalmak kaydıyla yurt içinde ve yurt dışında tescilli olan ve olmayan tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları, know-how ve teknolojisinin, yan sanayi yatırımları da dahil olmak üzere (TractionUnit ve High Voltage (HV) ilintili bazı kısımlar hariç) Otobüsler’e ilişkin yapılan tüm yatırımların şirkete devredilmesi için Bozankaya Otomotiv ile Teknoloji Transferi ve Fikri ve Sınai Mülkiyet Haklarının Devrine İlişkin Sözleşme imzalanmasına ve söz konusu devir işlemleri için izin almak üzere Rekabet Kurumuna başvuru yapılmasına karar verdiğini duyurmuştu.

Bozankaya Otomotiv ile imzalanan Teknoloji Transferi ve Fikri ve Sınai Mülkiyet Haklarının Devrine İlişkin Sözleşme kapsamında devre izin vermesi talebi ile Şirket tarafından Rekabet Kurumuna başvuru yapılmıştır.

KARSN Üretime Ara

8 – 14 Haziran tarihleri arasında Hasanağa OSB’deki fabrikanın tüm faaliyetlerine ara verilmesine karar verildiği açıklandı.

KARSAN üretime kısmi devam kararı

Şirketin tüm lokasyonlarındaki üretim ve faaliyetlerine 01.04.2020 – 10.04.2020 tarihleri arasında ara verilmiş ve sonrasında söz konusu verilen ara, sürece ilişkin risklerin devam etmesi sebebiyle 20.04.2020 tarihine kadar uzatılmıştı. 20.04.2020 tarihi itibarıyla, bazı üretim birimlerinde, minimum çalışan sayısıyla ve resmi makamlarca önerilen tedbirlere uyularak üretime kısmi olarak başlanmasına karar verilmiştir.

KARSAN “Kısa Çalışma Ödeneği” talebi

25/08/2020 KARSN – Kısa Çalışma Ödeneği desteğinin 1 ay uzatıldığı açıklandı.

Nisan 2020 Gerçekleştirilen “Kısa Çalışma Ödeneği” talebi, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Rehberlik ve Teftiş Grup Başkanlığı tarafından yapılan uygunluk tespiti sonucunda Hasanağa OSB ve OSB Fabrikaları için 21.06.2020 tarihine kadar kısa çalışma yapılmasının uygun görüldüğü bildirilmiş olup, Şirketin İstanbul lokasyonu için yapılan başvuru henüz sonuçlanmamıştır.

KARSAN Yerli Otodan Çekildi Mi?

Fatih Altaylı 2019 yılı Eylül ayında Karsan’ın yerli otodan çekildiğine dair bir haber yaptı.

Karsan şirketi haberi yalanladı ve

Karsan’ın projeye dahil olmadığı ancak İnan Kıraç’a ait Kök Ulaşım Taşımacılık A.Ş.’nin, TOGG’un yüzde 19’una sahip olduğu belirtildi.

Yani dolaylı da olsa Karsan hala TOGG içinde sayılıabilir.

O halde TOGG ortaklık yapısını şu şekilde sıralayacağız.

% 5 hissesi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) ait

% 19’ar hisse

Zorlu Grubu,

Anadolu Grubu,

BMC,

Kök Grubu

Turkcell


KARSN Hisse Teknik Analiz

Geçmiş dönem analizler

Grafikleri tam ekran inceleyebilmek için üstüne tıklayınız/yakınlaştırınız

03/04/2021 yorum: KARSN hisse senedi trend desteğini son düşüşlerde ihlal etmiş olsa da yine de üstünde durmayı bşarmış durumda.3,83 ve 4,00 TL destekleri üstünde kaldıkça pozitif görünümünü korur.

26/11/2020 yorum: 3,24 direnç bölgesi hem düşen trend kırılımı hem de önemli bir FIBO bölgesi olması açısından oldukça önemli. Bu seviyyei geçip geçemediğini takip edebiliriz.

KARSN hisse yorum haber analiz bilanço

27/09/2020

karsan hisse yorumları

Kısa vadeli yükselen trendini aşağı kırmadığı sürece pozitif görünümdedir.

3,05 üstü kalıcılık ise güvenli bölgedir.

2,87 altı kapanışlar stoploss uygulamanızı gerektirebilir.

23/08/2020

karsan hisse analiz

2,64 üstünde tutunmayı başarırsa pozitif.  Fakat hisse brüt takasa alınmış durumda. Baskı gelirse 2,60 lar kırılabilir. Bu anlamda dikkat etmekte fayda var.

10/08/2020

karsan hisse analiz

4 saatlik grafik. 2,87 üstünde kaldıkça pozitif. 2,83 trend çizgi desteği. 

29/07/2020

karsan hisse yorumları

3 TL üstüne kısa vadede geçemezse baskı devam eder. 3 TL önemli bir yatay destek bölgesiydi, direnç konumuna geçti.

Aşağıdaki haber akışları iyi takip edilmeli.Mesela şirket üretime ara verdi bazı üretim tesislerinde. Bu iyi bir stop sinyali olarak değerlendirilebilirdi.

28/05/2020

KARSN hisse yorumları

1,86 KARSN hissesinde önemli bir direnç bölgesi fiyatı.

Kısa vadeli görünümde hissedeki sıkışma dikkat çeken bir unsur. Direnci geçip üstünde kalıcı olup olamayacağı önemli olacak.

Yatırım tavsiyesi değildir. Kendi süzgecinizden geçirdikten sonra karar alınız.

21/04/2020

KARSN Hisse Yorumlar

Kısa vadeli 45 dakikalık grafikteyiz. 1.50 üstünde tutunmayı başarırsa düşen trend direnci kırılabilir. Kırmızı çizgi ile gösterdiğim destek çizgisi üstünde kalmalı.

YTD  Kendi kararlarınız ve analizleriniz ile hareket ediniz. Bol kazançlı yatırımlar

02/04/2020

KARSN hissesinde önce uzun vadeli trend analizine bakalım

kısa vadeli görünüm ise şöyle:

Önemli bir direnç bölgesinde kapanış yapan hissede 1,30 üstü kalmayı başarırsa toparlanma hızlanacaktır.

YTD  Kendi kararlarınız ve analizleriniz ile hareket ediniz. Bol kazançlı yatırımlar

Borsadan Habersiz Kalma!
YORUMLAR

slot casino siteleri
şirinevler escort ankara escort antalya escort escort antalya şişli escort
slot casino siteleri