Borsa ve Şirket Haberleri 20/01/2021 - Borsakafasi.com
Dolar 32,7682
Euro 35,0901
Altın 2.459,44
BİST 10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
28°C
Parçalı Bulutlu
Paz 30°C
Pts 30°C
Sal 29°C
Çar 29°C

Borsa ve Şirket Haberleri 20/01/2021

Borsa ve Şirket Haberleri 20/01/2021
20 Ocak 2021 09:26
3.547

ŞİRKET HABERLERİ

 • ASELS – Şirketin Katar’da artan faaliyetlerini desteklemek amacıyla, “Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret QSTP-B” adı altında bir şube açtığı açıklandı.
 • Beşiktaş Futbol Yatırımları (BJKAS): Beşiktaş 2Ç2020’de (1 Eylül – 30 Kasım 2020 dönemi) 187,4mn TL ana ortaklık net dönem zararı kaydetmiştir.  Şirket geçen yılın aynı döneminde 84,9mn TL ana ortaklık net dönem zararı yazmıştı. Şirket’in bu dönemdeki satış gelirleri yıllık %24,6 oranında düşüş kaydederken, 23mn brüt zarar yazılmıştır. Geçen yılın ikinci çeyreğindeki brüt zarar 12mn TL idi. Öte yandan, bu çeyrekte 105,3mn TL net finansman gideri kaydeden Şirket, yatırım faaliyetlerinden de 79,3mn TL net gider yazmıştır. Son olarak, ikinci çeyrek zararı sonrasında Şirket’in yılın ilk yarısındaki (1 Haziran – 30 Kasım 2020 dönemi) ana ortaklık net dönem zararı 227,8mn TL olmuştur.
 • CEMTS – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 190 milyon TL’den 500 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
 • DERAS – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Boran Meşrubat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin unvanının Vizyon Global Tüketim Malzemeleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirildiği açıklandı.
 • Ereğli Demir Çelik Fabrikaları (EREGL, Sınırlı Pozitif): Şirket Yönetim Kurulu üyesi Aslıhan Döğer’in Bloomberg HT’ye yaptığı açıklamalara göre şirket Kümaş Manyezit’i daha da büyütebileceğine inanmakta ve Kümaş’la termik santrallerde, cam sektörüne de girmeyi planlamaktadır. Şirket Kümaş ihracatında gelecek yıllarda %20-25 büyüme öngörmektedir. Buna ek olarak Kümaş gelirlerinin %40 ihracattan sağlanmakta ve Kümaş’ın şirkete ciddi bir karlılık getireceği öngörülmektedir.
 • Fenerbahçe Futbol (FENER): Fenerbahçe Futbol 2Ç2020’de (1 Eylül – 30 Kasım 2020 dönemi) 19,4mn TL ana ortaklık net dönem zararı kaydetmiştir.  Şirket geçen yılın aynı döneminde 54,9mn TL ana ortaklık net dönem zararı yazmıştı. Şirket’in bu dönemdeki satış gelirleri 174,9mn TL ile yıllık %3,2 oranında düşüş kaydederken, 117,5mn brüt zarar yazılmıştır. Geçen yılın ikinci çeyreğindeki brüt zarar 11,6mn TL idi. Öte yandan, bu çeyrekte 34,4mn TL net finansman gideri kaydeden Şirket, 159,9mn TL yatırım faaliyetlerinden net gelir yazmıştır. Son olarak, ikinci çeyrek zararı sonrasında Şirket’in yılın ilk yarısındaki (1 Haziran – 30 Kasım 2020 dönemi) ana ortaklık net dönem zararı 50,6mn TL olmuştur.
 • GARAN – 84 gün vadeli 50000 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
 • GUBRF – Gübre Fabrikaları Şirketin 07.12.2020 tarihli KAP açıklamasında, Şirkete ait Bilecik ili Söğüt ilçesinde bulunan maden sahası ile ilgili verilerin bağımsız bir değerlendirme şirketince değerlendirilerek uluslararası standartlara göre raporlanması konusundaki çalışmalar hakkında bilgi verilmiş ve bu çalışmalar kapsamında hazırlanan maden kaynak ve rezerv tahmin sonuçlarına ilişkin açıklama kamuoyu ile paylaşılmıştı.
  Yine aynı açıklamada, bahsi geçen çalışmaların Türkiye Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu (UMREK) standartlarına uygun olarak, UMREK tarafından yetkilendirilen yetkin kişilerce değerlendirilmesi ve UMREK Koduna uygun raporun hazırlanması sürecinin de devam ettiği bildirilmişti. Halihazırda UMREK yetkin kişilerince yapılan çalışmaların tamamlandığı ve Şirketçe 07.12.2020 tarihinde kamuoyu ile paylaşılan maden kaynak ve rezervine ilişkin tüm bilgilerin UMREK yetkin kişilerince de teyit edildiği duyurulmuştur.
 • GLBMD – Esas sermaye sistemine tabi olan Şirketin kayıtlı sermaye sistemine geçmesine, kayıtlı sermaye tavanının 250 milyon TL olarak belirlenmesine karar verildiği açıklandı.
 • GOLTS – Şirketin sermayesinin %77,47 oranında iştirak ettiği Göltaş Enerji ile EPDK arasında Göltaş Enerji’nin YEKDEM ödemelerinden yararlandırılmaması konusundaki anlaşmazlık kapsamında, 2016 ve 2017 yıllarına dair YEKDEM ödemeleri hakkındaki davalarda Danıştay’ın verdiği bozma kararlarına karşı Göltaş Enerji tarafından yapılan mahkemenin daha önceki kararında direnmesi taleplerinin Mahkeme tarafından reddedildiği, 2020 yılına ilişkin YEKDEM alacağı ile ilgili olarak da ilk derece mahkemesinin Göltaş Enerji lehine oluşturduğu karara karşı EPDK tarafından yapılan istinaf başvurusunun Mahkeme tarafından kabul edildiği ve daha önce Göltaş Enerji lehine verilen karar kaldırılarak davanın reddine karar verildiği açıklanırken, kararların Göltaş Enerji tarafından temyiz edileceği açıklandı.
 • HDFGS – Şirketin IDEAS’ta sahip olduğu Borsada işlem görmeyen paylardan 600.000 adet payın 13,50 fiyattan nitelikli yatırımcılara toptan satışlar pazarında satılması kapsamında mutabakat sağlandığı ve gerekli prosedürlerin yerine getirilmesine karar verildiği açıklandı.
 • HLGYO – 2 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
 • INFO –
  • 91 gün vadeli 10 milyon TL tutarında bono ihracı kapsamında talepler bugün toplanacak.
  • Şirket ortaklarından Sibel Gökalp’in sahip olduğu, Şirket sermayesinin %30,0’una karşılık gelen toplam 30.000.000 adet pay, 6,25 TL fiyatla alıcı Hedef Finansal Yatırımlar’a Toptan Alış Satış işlemleri kapsamında satılacağı açıklanırken, işlemin gerçekleştirilmesi için Borsa’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
 • ISKPL – Şirket paylarının halka arzı kapsamında 11.286.293 adet payın pay başına 16,10 TL fiyatla Borsa’da Satış yöntemiyle halka arzında talepler yarın ve Cuma günü toplanacak.
 • KRVGD – Şirketin Avrupa Birliği sınırları içerisinde stratejik hedeflerine uygun bir şirket ile hisse alımına yönelik olarak ön protokol imzaladığı, bu kapsamda KPMG ile vergi, hukuk ve finansal durum tespit çalışmalarının tamamlanması için sözleşme imzalandığı açıklandı.
 • KFEIN – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 50 milyon TL’den 200 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
 • KONTR – Şirket ile yabancı bir müşterisi arasında 33-11kV mobil trafo merkezi yapımı işi için toplam bedeli 2,0 milyon dolar tutarında bir yurt dışı satış sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
 • KLMSN – Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’nün yazısıyla Şirketin yatırım teşvik belgesi tutarı 49 milyon TL’den 6,6 milyon TL’ye yükseltildiği açıklandı.
 • MERKO – Şirket sermayesinin 66,0 milyon TL’den %122,34 oranında tahsisli olarak 80,7 milyon TL artışla 146,7 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.
 • MGROS- Şirketin hissedarlarından Kenan Investments, şirketin sermayesinin %11,77’sine karşılık gelen hisselerinin tamamını satışa çıkarırken, fiyatlama ise hisse başına 44,15 TL’den yapıldı. Kenan Investments tarafından dün gece yapılan açıklamaya göre 21,3mn TL nominal değerli hisselerin değeri yaklaşık 941mn TL oldu. Migros’un hissedarları Kenan Investments ve Moonlight Capital şirkette pay satışı için Citigroup ile sözleşme imzaladıklarını Kasım ayında duyurmuştu. (Basın)
 • MNDRS –
  • 7,8779 MWp/6,200 MWe kurulu gücünde planlanan çatı üstü GES yatırımı için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’ne yapılan teşvik başvurusunun onaylandığı ve 24,3 milyon TL tutarında Yatırım Teşvik Belgesinin düzenlendiği açıklandı.
  • Şirket bağlı ortaklıkları Akça Enerji Üretim ve Tan Elektrik Üretim’in Devralma Suretiyle Kolaylaştırılmış Usulde MNDRS bünyesinde birleşmesi kapsamında SPK’nın ardından EPDK’ya da başvuru yapıldığı açıklandı.
 • MERKO – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 100 milyon TL’den 250 milyon TL’ye yükseltilmesi Ticaret Sicil’de tescil edildi.
 • OZRDN – Şirket ortaklarından Mustafa Nadi Özerden’in sahip olduğu Şirket sermayesinin %24,24’üne karşılık gelen 5.089.503 adet payın pay başına 10,18TL fiyatla alıcı Plante Moran Wealth Management Finansal’dan toptan alış satış işlemleri kapsamında satılacağı, işlemin gerçekleştirilmesi için Borsa’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
 • QNBFL – 91 gün vadeli 143,9 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
 • SEKUR – Şirket sermayesinin 13,9 milyon TL’den %400 oranında bedelsiz olarak 55,4 milyon TL artışla 69,4 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı
 • SKTAS – Şirketin %84 oranında bağlı ortaklığı Efeler Çiftliği’nin halka arz çalışmaları kapsamında, şirketin kayıtlı sermaye sistemine geçiş ve esas sözleşmesinin tadiline ilişkin olarak SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
 • TKFEN – Şirket bağlı ortaklığı Tekfen İnşaat’ın iştiraki Gate İnşaat’ın Kazakistan’da Tengizchevroil LLP’in  devam eden Gelecek Gelişim Projesi kapsamında yer alan bir Boru Hattı ihalesine vermiş olduğu teklifin İdare tarafından başarılı bulunduğu bu kapsamda, devam eden Çoklu Kuyubaşı Basınç Yönetim İşleri Projesine bir Zeyilname ile eklenecek 185 milyon dolar değerindeki Onaylanmış Tahmini İş Emrinin yayınlandığı ve sözleşme bedelinin 807 Milyon dolara yükseltildiği açıkland

ŞİRKET PAY ALIM SATIM HABERLERİ

 • ATAGY – Hıfzı Alp Karaağaç tarafından 374.421 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %9,26’ya geriledi.
 • DOCO – Attila Dogudan Privatsiftung tarafından 60,95 euro fiyattan 3.418 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %33,07’ye yükseldi.
 • DOHOL – Cem Okullu tarafından 3,54 – 3,80 TL fiyat aralığından 35.700.251 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %5,81’e yükseldi.
 • EUKYO – Ege Sigorta tarafından 3,84 – 4,12 TL fiyat aralığından 33.090 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %15,78’e geriledi.
 • IDEAS & SEYKM – SEYKM tarafından 14,23 – 14,67 TL fiyat aralığından 37.000 adet IDEAS payı satılırken, SEYKM’nin IDEAS’taki payı %0,77’ye geriledi.
 • PETKM – Cem Okullu tarafından 13.416.951 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %4,89’a geriledi.
 • PSDTC – Nezih Öztüre tarafından 41,12 TL fiyattan 16.700 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %1,97’ye geriledi.
 • RODRG – Ayfer Gültekin tarafından 16,30 TL fiyattan 1.597 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %0,56’ya geriledi

Kaynak:

KAP

İNFO YAT

ZİRAAT YAT

Reuters

Borsadan Habersiz Kalma!
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

slot casino siteleri
şirinevler escort ankara escort antalya escort escort antalya şişli escort
slot casino siteleri