KERVN Hisse Yorumları | KERVANSARAY Hisse Analiz ve Haberleri - Borsakafasi.com
Dolar 32,1850
Euro 35,0311
Altın 2.426,21
BİST 10.627,29
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
25°C
Parçalı Bulutlu
Çar 26°C
Per 26°C
Cum 28°C
Cts 30°C

KERVN Hisse Yorumları | KERVANSARAY Hisse Analiz ve Haberleri

KERVN Hisse Yorumları | KERVANSARAY Hisse Analiz ve Haberleri
1 Kasım 2020 19:44
5.776

KERVN Hisse Yorumları Haber ve Analiz

Bu sayfada KERVN hisse yorumları, Kervansaray Yatırım Ortaklığı Hisse senedi ile ilgili yorumlar, teknik analiz, destek-direnç noktaları ve haber, gelişme, duyuru, bilanço ve KAP bildirimleri yer alır


KERVN Hisse Teknik Analiz

Grafikleri tam ekran inceleyebilmek için üstüne tıklayınız. Haber akışlarını aşağıda ayrıca bulabilirsiniz.

01/11/2020

kervansaray kervn hisse analiz yorum haber

Son kapanış mumu bir tepki mumudur. Yukarı yönlü tepki vermesi beklenebilir. Ama esas olan kalıcılık. 1,00 TL üstünde kalıp kalamayacağı takip edilmeli.

Hisse yakın izleme pazarında. Eski ismiyle gözaltı pazarı. O yüzden sert hareketler gözlenebilir. Teknik analiz ise bu anlamda yetersiz kalabilir.

Gözaltı YİP Yakın İzleme Pazarı Nedir? Hangi Hisseler bu pazardadır?

KERVN hisselerine tedbir

15/10/2020

Borsa tarafından şirket paylarına 14 Ocak’a kadar internetten emir yasağı, emir değiştirme tedbiri ve piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması tedbirleri getirildi.

KERVANSARAY Extension Sağlık Hizmetlerine dava

14/10/2020

Kervansaray Uludağ Oteli ve Otele ait olan telesiyej tesisi ile mekanik tesisin 10 yıllık süre ile Extension Sağlık Hizmetleri‘ne yıllık 3,5 milyon TL ve kira bedellerinin yıllık % 5 oranında arttırılacağı kapsamında mutabık kalınacağı konusunda, Kayyım Heyeti’nin atanması sebebiyle, eski yönetim tarafından yapılan kira sözleşmesinin yetkisiz kişiler tarafından yapıldığından geçersiz olduğu, peşinat ve teminat alınmadan, hiçbir firmadan teklif alınmadan, otelcilik ile iştigal etmeyen bir firmaya, piyasa rayici altında bir rakamla, 10 yıllık süre ile ve % 5 yıllık artırım belirlemenin hayatın olağan akışına uygun olmadığı gerekçeleriyle Extension Sağlık Hizmetleri hakkında dava açıldığı belirtildi.

28/09/2020

Kervansaray Uludağ Oteli ve otele ait olan telesiyej tesisi ile mekanik tesisinin şirket ile Extension Sağlık Hizemtleri arasında imzalanan kira sözleşmesi kapsamında Extension Sağlık Hizmetleri’ne 10 yıl süre ile kiraya verildiği, 25.09.2020 -25.09.2021 tarihlerini kapsayan ilk kira dönemi için kira ücretinin 3,5 milyon TL olarak belirlendiği açıklandı.

KERVANSARAY’a kayyum atandı

29/09/2020

Şirkete Yönetim Kayyımı atandığı açıklandı.

KERVANSARAY mahkeme incelemesine girecek

14/09/2020

2017 ve 2018 yılı genel kurul toplantısında alınan kararların iptali ile yokluk ve butlan sebeplerinin tespiti talepli olarak şirket aleyhine dava açıldığı, Mahkeme tarafından 9 Aralık’ın ön inceleme günü olarak belirlendiği açıklandı.

KERVN borçlar ertelendi

09/09/2020

Şirket ile Deniz Faktoring arasında imzalanan 2019 tarihli Arabuluculuk Tutanağı kapsamında beyan edilen borçlardan Uzlaşma Tutanağı kapsamında yapılan ödemeler sonrasında kalan 8,2 milyon TL borcun, pandemi dolayısıyla Mart ayından bu yana taksitlerinin ödenememiş olması nedeniyle, kalan borçlara ilişkin taksitlerin ertelenerek Ocak 2021 tarihinden başlayacak taksitler halinde ödenmesini kapsayacak şekilde ek tutanak imzalandığı açıklandı.

Kervansaray ailesi’ndeki hisse anlaşmazlığı

26/08/2020

Kervansaray otellerinin sahiplerinden baba Ertan Sayılgan ve oğlu Selim Sayılgan, Sayılgan’ın kızı Zeynep Tümer’e karşı açtığı davayı kazandı. Mahkeme kararı sonrası Kervansaray Yatırım Holding AŞ hisseleri yeniden baba ve oğlu adına tescil edildi.

Bir dönem tekstil sektörünün önde gelen isimleri arasındaki Ertan Sayılgan, 1990’lı yıllarda turizm sektörüne de yönelmiş; Kervansaray markasıyla çeşitli illerde 10 otel açmıştı. Sayılgan ailesinin tekstil sektöründeki yatırımlarında mali sıkıntı yaşanmaya başlaması sonrası, bu sektördeki sıkıntılar grubun turizm yatırımlarını da etkilemeye başladı. Artan icra takipleri sonrası aile içinde ‘hisse devri’ planı gündeme geldi.

Kaynak

KERVN oy hakkı SPK onayladı

10/07/2020

Ertan ve Semih Sayılgan’ın oy haklarının artık geçerli olduğu SPK tarafından açıklandı.

Kervansaray Marmaris Otel’in kiralandı

03/07/2020

Şirket mülkiyetinde bulunan Muğla Marmarsi’teki Kervan Saray Marmaris Otel’in kiralanması konusunda Bay Arma Turizm ile sözleşme imzalandığı, kira bedelinin aylık 35.000 euro olduğu, sözleşmesinin 10 + 5 yıl olarak imzalandığı açıklandı.

KERVANSARAY borç indiriminden faydalanamadı

18/06/2020

Şirketin 94,8 milyon TL’lik borcunun indirimli olarak 70 milyon TL olarak ve 7 taksitle ödenmesi için yapılandırma sözleşmesi kapsamında coronavirüs salgını nedeniyle şirket tarafından yerine getirilemeyen yükümlülükler sonucunda  borç yapılandırma sözleşmesi uyarınca borcun indirimli ödenmesine ilişkin sözleşme maddesinin hükmünü yitirdiği ve borç tutarının sözleşme uyarınca indirim öncesi borç tutarı olan 94,8 milyon TL’ye geri döndüğü açıklanırken, fiili ödeme gününe kadar %15 oranında gecikme faizi uygulanacağı belirtildi.

KERVANSARAY bursa’da 4 taşınmaz sattı

28/05/2020

Şirket bağlı ortaklığı Melis Yapı’ya ait Bursa’daki 4 gayrimenkulün toplam 1,6 milyon TL’ye BSJ Tekstil’e satıldığı açıklandı.

Borsadan Habersiz Kalma!
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.