DOLAR 7,8158
EURO 9,4809
ALTIN 461,42
BIST 1330,87
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 17°C
Parçalı Bulutlu

İŞLEM HACMİ EN YÜKSEK 50 HİSSE | Günlük Hacim Listesi

İŞLEM HACMİ EN YÜKSEK 50 HİSSE | Günlük Hacim Listesi
04.12.2020
13.751
A+
A-

HACMİ YÜKSEK HİSSELER

Borsa İstanbul hisse senetleri arasında işlem hacmi en yüksek hisselerin CUMA günü kapanışa göre sıralı listesi. Borsadaki en hacimli hisseler.

04/12/2020

HisseHacimSon FiyatGünlük DeğişimEn YüksekEn Düşük
PETKM48504938764.648.924.684.25
DOHOL20153821762.867.922.892.63
TSKB18704918951.93-6.312.071.9
TUPRS153114304393.61.4195.6592.4
SELEC133517760615.01-9.9618.1415.01
GARAN12767220189.11-0.989.249.11
ZOREN9783453712.710.742.822.66
SISE88558320170.147.036.95
THYAO84012109012.17-0.1612.3112.17
TKNSA82681667314.52-9.9817.5214.52
SASA60763688418.719.9918.7116.85
EKGYO6072929652.13-1.842.192.13
KRDMD5940033694.91-2.195.064.91
ODAS5723052473.47-1.73.543.44
TCELL54060329815.65-0.5116.0115.65
YKBNK4200095762.91-1.362.972.91
PGSUS38821936363.250.0864.562.45
IPEKE37801954512.040.1712.411.97
MERKO36955521312.8-3.7614.6312.7
RYGYO3655269496.01-1.486.715.84
HLGYO3545920093.341.833.553.28
AKBNK3508742206.18-0.86.266.15
TSPOR3497452604.84-4.545.444.81
TTKOM3479218707.882.877.897.66
AKENR3425351082.347.342.362.16
TRCAS2966289885.43.455.645.12
FROTO295459533122.36.07125.3118.7
DYOBY28250387113.159.9513.1512.18
EREGL27467218611.62011.7711.59
POLHO2612113684.0604.264
BIMAS25125815470.7-0.5671.2570
ASELS24405994717.71-0.6717.8517.68
VAKBN2332038924.62-0.654.684.61
GUBRF22784572551.12.5751.748.88
KAREL22097604720.264.6521.2819.04
GSRAY2200622824.02-1.714.113.94
KOZAA21549152613.130.0813.2813.08
IHLAS2107052441.22-0.811.271.19
OTKAR202609893235.1-1.92244.1234
ECILC2023250877.01-0.577.177
IHLGM1967290321.3-1.521.361.3
ITTFH1899045022.460.412.492.39
DOCO1835043595040.5514500
EGEEN18272159717461.5118001656
CEMAS1815317412.38-4.82.492.37
SARKY1788321188.13-4.589.378.04
ISCTR1744007216.61-1.496.746.6
HALKB1715739585.38-0.555.445.36
TIRE1694195506.77-4.657.566.74
TUKAS16795979711.81.8112.1111.52

Borsada Temel Analiz Nedir?

Temel Analiz Nedir: Temel Analiz Eğitimi ve Yöntemleri

Borsada İşlem hacmi Nedir?

Borsada/hisse senetleri piyasasında işlem hacmi bir hisse, endeks, kontrat ya da borsada günlük olarak gerçekleşen alım satımların toplam değeridir. İşlem hacmi işleme konu olan menkul kıymetin işlem adeti ile işlem gördüğü (alış ve satışlar) fiyatların çarpılması ile hesaplanır.

Hissedeki İşlem Hacmi Neden Önemli? Artması ya da Azalması Ne İfade Eder?

Bir hisse senedinde işlem hacminin artıyor olması o hissede daha çok alım-satım yapıldığı ve hissenin daha fazla el değiştirdiği anlamına gelmektedir.

İşlem hacmi aynı zamanda o hissenin likiditesi yani kolay alınıp satılabilirliği hakkında da bilgi vermektedir. Likiditesi olan pay senetlerine rağbet fazladır. Bu tip hisse senetlerinin sürekli alıcısı/satıcısı vardır, alış ve satış fiyatları arasındaki fark (spread) daha düşük seviyelerdedir.

YORUMLAR
  1. Muhammer özker dedi ki:

    Sayfanızı beğenerek takip ediyorum emeğinize teşekkür ederim

Papim