Ana Sayfa / hisse senedi grupları / TAVHL hisse analiz 23/08/2019

TAVHL hisse analiz 23/08/2019

Daha önceki Nisan 209 tarihli yazımda 27.5x’li1 rakamları işaret etmiş ve sonrasındaki fiyat hareketlerinde dikkatli olunması gerektiğinden bahsetmiştim. Nihayetinde TAVHL hisse teknik analiz bu seviyeden sonra 22’li rakamlara kadar gevşedi. Bakalım hissede neler olup bitmiş.

TAVHL hisse hikayesi için ilk yazıma ayrıca başvurabilirsiniz.

TAVHL hisse teknik analiz

Kanal çalışmalarını daha önce yapmıştım Bu kez hissede hakim trend çizgisi üzerinde odaklandım.

TAVHL hisse senedinde 200 günlük üssel hareketli ortalamaların iyi çalıştığını görmekteyiz.

Bir diğer önemli husus FİBO düzeltme seviyelerinden 0,382 seviyesinin TAVHL için yine iyi çalıştığı. Yaklaşık 22.3x’lu rakamlara denk gelen bu seviye şu an için önemli destek noktası görevi yapmış.

Ve bana göre şu görünümde hissenin önemli dayanağı ve dikkat çekeceğim son hususu trend destek çizgisi. (yeşil renk ile çizilen) Bu çizgi 2016 yılından bu yana hissenin teknik trendini ayakta tutan bir çizgi ve bu çizgi üstünde kaldıkça bence hissede bir sorun gözükmemekte. Düşüşler düzeltme olarak düşünülmeli.

Birde hissedeki temel oranlardaki değişimlere bakalım.

TAVHL temel oranlar

4. analizimi yapmışız TAVHL hissesinde. Ve şu tabloda yine söyleyebileceğim tek şey sapsağlam duran yabancı oranı.

TAVHL takibimde ve zaman zaman portföyümde olmaya devam edecek. Görüşlerinizi ve sorularınızı bana ulaştırabilirsiniz. Bloğum her zaman ücretsizdir ve öyle de kalacaktır. Bir sonraki analize kadar görüşmek dileğiyle.

Hakkında Borsa Kafası

Amacım gerek yatırım konusunda gerek tasarruf konusunda bugüne kadar öğrendiklerimi ve bundan sonra öğreneceklerimi paylaşmak ve okuyucuyla birlikte kendimi geliştirmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir